Zásuvka 1x 250V/16A s víčkem + 1x vypínač č.1, krytí IP44, pod omítku, rámeček v černé barvě + průhledná krytka
Zásuvka 1x 250V/16A s uzemněním + 1x vypínač č.1 v rámečku černé barvy s průhledným víčkem zásuvky. Blok má krytí IP44, protože její součástí je těsnící manžeta. Zásuvka s vypínčem je určena pro podomítkouvou instalaci.
Stupeň krytí IP44 - chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku nástrojem či drátem větším než 1mm, zařízení je odolné proti vniknutí drobných cizích předmětů a současně je chráněno proti stříkající vodě ze všech úhlů.
Vypínač řazení č.1 (jednopólový vypínač): nejčastějí používaný vypínač (spínač) s jednou klapkou , který ovládá (světlo, spotřebič) pouze z jednoho místa. Spínač po přepnutí zůstává v dané poloze. Rozměry: 75 mm výška, 75 mm šírka, 41 mm hloubka. Vestavěná hloubka 26 mm. Nejčastější využití: pro ovládání světla v místnosti s jedním vchodem jako jsou dětské pokoje, ložnice, koupelna, toaleta, apod.
Jednotlivé pozice v rámečku lze měnit !
- Série: Simon 54
- Způsob montáže: podomítková montáž
- Jmenovitý proud: 16 A
- Jmenovité napětí: 250 V
- Způsob připojení kabelů: šroubové svorky
- Způsob upevnění strojku: šrouby
- Model: s uzemněním, zemnící kolík
- Stupeň ochrany: IP44 (těsnící manžeta)
- Počet modulů: 2
- Počet zásuvek: 1
- Rozsah frekvence: 50-60 Hz
- Clonky: ano
- Počet vypínačů: 1
- Typ vypínače: jednopólový, řazení č.1
- Jmenovitý zářivkový proud: bezšoubové svorky 10 AX, šroubové svorky 16 AX
- Materiál rámečku a krytu: plastická hmota, PC, bezhalogenové
-
Víčka zásuvek: ano, průhledné
- Barva zásuvky: černá
-
Ochrana povrchu: ne
-
Povrchová úprava: matná
- Způsob upevnění rámečku: západka
- Výška rámečku: 87 mm
- Šířka rámečku: 153 mm
- Hloubka: 26 mm
Upozornění !! Instalaci a jakýkoliv zásah do elektrických rozvodů smí provádět osoba s příslušným oprávněním dle platných norem a předpisů.
| Barva |
|
|---|---|
| Bezpečností upozornění | CE certifikace |
| Hloubka | 29 mm |
| Jmenovité napětí | 250V |
| Materiál | plast |
| Maximální proud (A) | 16A |
| Povrch krytu | matný |
| Povrchová úprava | lakovaný |
| Počet zásuvek | 1 |
| Rozměry (šířka x výška x hloubka) | 87 mm x 153 mm x 9.5 mm (rámečku) |
| Stupeň krytí | IP44 |
| Typ 1. vypínače | Řazení č. 1 - jednopólový |
| Typ instalace | pod omítku |
| Vypínač | ano |
Upozornění na rizika spojená s elektrickým proudem
Elektrický proud je neviditelný, ale velmi nebezpečný, pokud s ním nezacházíte správně. I malá nepozornost může vést k úrazu, požáru nebo vážnému poškození zařízení. Riziko hrozí zejména při neodborné manipulaci, poškozených kabelech, přetěžování zásuvek nebo při použití elektrických zařízení ve vlhkém prostředí. Proto vždy vypínejte přívod elektřiny před jakoukoli opravou, nepoužívejte poškozené přístroje a mějte zásuvky chráněné před dětmi. Pokud si nejste jistí, vždy zavolejte odborníka. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě ! Více >>>
Kdo smí provádět montáž a zapojení elektroinstalace?
Montáž, zapojení zásuvkových bloků, vypínačů nebo jakékoliv zásahy do elektroinstalace jsou činnosti, které vyžadují dodržování přísných pravidel. Tato práce není jen otázkou zručnosti, ale především odbornosti a dodržování platných předpisů. Nesprávné nebo neodborné provedení může mít závažné důsledky – ohrožení života, poškození majetku či vznik požáru.
Prohlášení a informace firmy Kontakt-Simon S.A.
Společnost Kontakt-Simon S.A., přední polský výrobce elektroinstalačního materiálu a řešení, klade důraz na kvalitu, bezpečnost a udržitelnost svých výrobků. Pro zajištění nejvyšších standardů firma poskytuje oficiální prohlášení a certifikáty.
Bezpečnostní pokyny pro používání výrobků
Prodávané výrobky jsou od ověřených výrobců, které odpovídají požadavkům platné legislativy a evropských norem. Aby bylo zajištěno jejich bezpečné a správné použití, věnujte prosím pozornost následujícím pokynům. Tyto zásady platí pro všechny produkty e‑shopu, ať už jde o elektroinstalační prvky, napájecí moduly, mechanické příslušenství, rámečky nebo doplňky.
| Výrobní společnost | SIMON, S.A. |
|---|---|
| Adresa | Calle Diputación 390-392, 08013, Barcelona, Španělsko |
| sat@simon.es |






